Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

V Senici rozbíjal kladivom okná na kostole, potom zaútočil na policajtov


Mestská polícia (MsP) v Senici zasahovala proti mužovi, ktorý rozbíjal okná na rímskokatolíckom kostole na Námestí oslobodenia. Informovala o tom Mestská polícia Senica.

Polícia prijala v nedeľu 9. januára 2022 v podvečer telefonát, že neznámy muž rozbíja okná na kostole. „S kladivom v ruke sa dal na útek smerom k Mestskému úradu Senica. Hliadka mestskej polície prostredníctvom kamerového systému dostala informáciu, že podozrivý muž s kladivom v ruke ide po Štefánikovej ulici smerom do miestneho parku,“ uviedla mestská polícia.

Rímskokatolícky kostol zdroj: Mesto Senica

Podozrivý muž bol hliadkou spozorovaný pri Domove dôchodcov. „Po výzve „stoj“ zo strany príslušníkov MsP sa dal na útek. Pri dobiehaní sa tento neznámy muž otočil a s kladivom v ruke zaútočil na člena hliadky MsP. Ten úder s kladivom vykryl a útočník ho udrel do predlaktia ruky. Následne boli použité hmaty, chvaty a putá a osoba bola obmedzená na osobnej slobode,“ informovala mestská polícia.

Udalosť bola následne nahlásená na útvar policajného zboru a vyšetrovanie uvedenej veci si prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) Senica.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár