Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

V Senici sa 64-ročný muž zaháňal nožom aj po dvoch maloletých deťoch


Polícia SR

Polícia vyšetruje prípad, v ktorom vyšetrovateľka obvinila 64-ročného muža z prečinu násilia proti skupine obyvateľov. NaZahori.sk o tom informovala polícia.

Muž čelí obvineniu potom, čo sa mal dvom maloletým deťom, dvom tínedžerom a jednému mužovi vyhrážať nožom v ruke zabitím. Skupina detí sa mala podvečer zabávať v mestskom parku v Senici. „Mužovi pravdepodobne natoľko vadila ich prítomnosť, že zo zadného vrecka vytiahol nôž a s dôrazom na ich rómsku menšinu slovne zaútočil tak, že to vzbudilo dôvodnú obavu, že vyhrážky s použitím noža uskutoční. Muž sa mal postaviť do tzv. bojového postoja a vyzýval najstaršieho z nich na súboj a bitku,“ uviedla policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Policajti ihneď po nahlásení incidentu zakročili a muža zaistili. V dychu mu namerali 1,5 promile alkoholu. „Po súhlase dozorujúceho prokurátora ho policajti zadržali, umiestnili do cely policajného zaistenia a obvinili. Z dôvodu, že muž bol už v minulosti odsúdený za násilnú trestnú činnosť, vyšetrovateľka spracovala aj návrh na jeho väzobné stíhanie. Mužovi hrozí v zmysle zákona strata slobody až na 3 roky,“ doplnila Linkešová.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár