V Skalici Trnavská župa zaočkuje záujemcov aj bez predchádzajúcej registrácie


Ilustračné foto

Počas blížiaceho sa víkendu 17. a 18. júla 2021 bude Trnavský samosprávny kraj pokračovať v očkovaní proti ochoreniu Covid-19 vo svojich piatich veľkokapacitných očkovacích centrách. V Strednej zdravotníckej škole Skalica sa bude očkovať v sobotu od 8.00 do 18.00 h.

Zaočkovaní budú záujemcovia vo veku 16 a viac rokov s predchádzajúcou registráciou, ako aj bez nej.

Minulý víkend sme zaočkovali viac ako 611.000 ľudí, z ktorých až 1500 prišlo bez predchádzajúcej registrácie. Očkovanie bolo plynulé, nezaznamenali sme dlhšie čakacie doby. Preto sme sa rozhodli v tomto prístupe pokračovať. Našou ambíciou je čo najviac zrýchliť a zjednodušiť očkovanie,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Ako doplnil, župa chce osloviť aj ľudí, ktorí sú časovo zaneprázdnení alebo menej technicky zdatní na vyplnenie online registračného formulára. „Všetkých pozývam do niektorého z našich piatich veľkokapacitných očkovacích centier,“ doplnil Viskupič s tým, že dohoda o očkovaní bez predchádzajúcej registrácie vo všetkých krajoch sa zrodila na rokovaní zástupcov SK 8 s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským v utorok 13. júla 2021.

V sobotu 17. júla 2021 sa bude dať zaočkovať bez registrácie vakcínou Pfizer/BioNTech v Dunajskej Strede na SOŠ rozvoja vidieka od 8.00 do 17.00 h, v spoločenskom centre na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch od 8.00 do 16:00 h, v Strednej zdravotníckej škole Skalica od 8.00 do 18.00 h, v Strednej zdravotníckej škole v Trnave od 10.00 do 14.00 h.

V nedeľu 18. júla 2021 bude možnosť dať sa zaočkovať vakcínou Moderna v priestoroch Športovej haly v Trnave od 7.00 do 11.00 h, následne od 11.00 do 17.00 vakcínou od Pfizer/BioNTech.

V týchto časoch sa môžu dostaviť aj ľudia na druhú dávku očkovania vakcínami Pfizer/BioNTech alebo Moderna, ktorí majú viac ako štyri týždne po prvom očkovaní. V tomto prípade je potrebné sa preukázať potvrdením o prvom očkovaní.

Na očkovanie je potrebné si priniesť platný doklad totožnosti,preukaz poistencaPre urýchlenie chodu očkovacích centier je žiadúce, aby si záujemcovia priniesli aj vyplnený informovaný súhlas a anamnestický dotazník, ktoré sú k dispozícií na https://korona.gov.sk/vakcinacia.

 

Poučenie a písomný informovaný súhlas pacienta o očkovaní

Dotazník – Anamnestické otázky pre pacienta


Pridaj komentár