V Skalici v rámci ukončenia sezóny vstup do pamiatok zadarmo


OOCR Záhorie: V kráľovskom meste Skalica sa posledný augustový víkend oficiálne končí turistická sezóna. Do pamiatok v meste bude v rámci ukončenia sezóny vstup voľný.

V každej pamiatke sa v čase od 10.00 do 18.00 h bude nachádzať sprievodca, ktorý bude návštevníkom poskytovať odborný výklad o danej pamiatke.

“Ukončenie sezóny bolo pôvodne plánované v rámci podujatia Skalické dni, ktoré nám pandemické opatrenia, bohužiaľ, neumožnia uskutočniť,” informovala vedúca oddelenia marketingu a cestovného ruchu Renáta Medňanská.

“Pre návštevníkov boli v tejto sezóne pripravené viaceré novinky ako Hravý sprievodca, kde zábavnou formou spoznávali mesto aj so svojimi zaujímavosťami, prehliadka pamiatok na konskom povoze a taktiež pexeso s pamätihodnosťami. Novinkou boli aj tipy na výlety v podobe balíčka Záhorie plné zážitkov, kde návštevníci bližšie spoznávajú Skalicu, Senicu a Šaštín-Stráže,” doplnila Medňanská.

Skalica už teraz pripravuje novinky pre nasledujúcu sezónu. V spolupráci s Oblastnou organizácii cestovného ruchu (OOCR) Záhorie, vďaka finančnej podpore Ministerstva dopravy a výstavby SR. “Ide o podporu produktov cestovného ruchu a propagáciu. Zámerom je zakúpenie historických kostýmov, ktoré sa budú používať pri sprevádzaní návštevníkov mestom Skalica a pri slávnostných príležitostiach. Ide o 2 kráľovské kostýmy 2 kostýmy kupca alebo sedliaka, teda bežného občana historického obdobia,” uviedol výkonný riaditeľ OOCR Záhorie Martin Lidaj.

 

[pinf_eventgallery event=’skalica_pamiatky20210621′ attr=images mode=link max_images=55 thumb_width=150 ]

[pinf_eventgallery event=’skalica_pas20200813′ attr=images mode=link max_images=55 thumb_width=150 ]

 


Pridaj komentár