Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

V skalickej nemocnici počet pacientov s Covid-19 poklesol, omikron u dvoch


Počet hospitalizácií pacientov s Covid-19 vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica od minulého týždňa poklesol o viac ako 30%.

Ag testovanie zmena

Klesá aj počet pozitívne testovaných na nový koronavírus. Od tohto týždňa nemocnica posilňuje kapacity odberov na testovanie COVID-19. Zmena nastáva od dnes 10. januára 2022 v režime antigénových odberov, ktoré sa v pondelky a piatky doobeda realizujú v budove hniezda záchrany.

Ostávajúce odbery v pracovných dňoch a cez víkendy sa stále robia v mobilnej odberovej jednotke (MOM) pri patológii a infektologickej ambulancii.

Prvé prípady zachyteného infekčnejšieho variantu nového koronavírusu omikron môžu situáciu v regióne zvrátiť.

26 covidových pacientov, jeden na ventilátore

„V tejto chvíli poskytujeme zdravotnú starostlivosť 26 Covid-19 pozitívnym pacientom, z uvedeného počtu vyžaduje podporu umelej pľúcnej ventilácie len jedna osoba. Len niečo viac ako 15% hospitalizovaných pacientov s novým koronavírusom je preukázateľne očkovaných, u 20% sa údaj o vakcinácii ešte preveruje,“ uviedol riaditeľ skalickej nemocnice MUDr. Jakub Rybár s tým, že pozitívny test na ochorenie COVID-19 má v súčasnosti 11 zamestnancov.

Dva prípady omikron-u s cestovateľskou anamnézou

V Skalici boli zachytené prvé dva prípady omikron variantu nového koronavírusu, v oboch prípadoch sa potvrdila cestovateľská anamnéza. „Ako potvrdzujú krajiny, kde je už nákaza rozšírená, nová mutácia omikron je nebezpečnejšia v tom, že pribúdajú hospitalizácie pacientov s nepľúcnou formou ochorenia. Ukazuje sa, že ochranou pred závažným priebehom infekcie je tretia dávka vakcíny,“ uviedol riaditeľ a dodal, že v dôsledku rýchlejšieho šírenia môže dôjsť k masívnejším výpadkom personálu. 

Vakcinácia proti Covid-19

Vo vakcinačnom centre skalickej nemocnice bolo počas troch dní minulého týždňa podaných 476 dávok vakcíny od Pfizer/BioNTech proti ochoreniu COVID-19, z toho tretia dávka tvorila viac ako 70% podaní. Očkujú sa dospelí a deti vo veku od 12 rokov. Registrované osoby majú prednosť pred neregistrovanými.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár