V skalickej nemocnici sa operuje počas tretej vlny podľa plánu


Akútne aj plánované operačné výkony sa realizujú vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica priebežne. V drvivej väčšine zvládli chirurgické odbory nemocnice už všetky odložené operácie. 

NaZahori.sk o tom informuje Martina Pavliková, .hovorkyňa skupiny AGEL SK. 

Nemocnica vstúpila do druhej fázy reprofilizácie, na základe čoho sa navýšili počty reprofilzovaných lôžok. Personál nemocnice sa začal očkovať treťou dávkou vakcíny na covid-19. 

Operačná starostlivosť nemocnice je sústredená na ortopedickom, gynekologicko-pôrodníckom, chirurgickom, otorinolaryngologickom a urologickom oddelení. Spoločne vykonali chirurgické odbory nemocnice od januára do septembra tohto roka viac ako 2500 operácií.

„Zatiaľ sme neboli nútení obmedziť žiadne výkony,“ uviedol  námestník pre liečebno-preventívnu starostlivosť nemocnice MUDr. Daniel Vidovič, MPH. Dominantným postupom v operatívnej liečbe pacientov je optikou kontrolovaná laparoskopia, ktorá je využívaná pri väčšine výkonov realizovaných v dutine brušnej a hrudnej. Cieľom je dosiahnuť maximálnu efektivitu zákrokov pri minimálnom riziku, pacienti oceňujú najmä malú veľkosť rany, skrátenie hospitalizácie a rýchlejšiu rekonvalescenciu po takto realizovaných zákrokoch. 

Fakultná nemocnica AGEL Skalica k dnešnému dňu eviduje 15 pozitívnych pacientov na ochorenie Covid-19. Na reprofilizovanom oddelení leží 14 z nich, jeden pacient na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny má riadené dýchanie s podporou umelej pľúcnej ventilácie. Zo 7 covid pozitívnych zamestnancov nemocnice sú štyria chorí a traja sú v karanténe, v piatich prípadoch zo siedmych ide o zdravotníckeho pracovníka, 1 pozitívny zamestnanec je neočkovaný.

 

 


Pridaj komentár