Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

V skalickej pôrodnici je 500. novorodencom v roku Július mamičky z Hlbokého


TS

V pôrodnici Fakultnej nemocnice AGEL Skalica sa očakáva, že uzrie denné svetlo po prvýkrát viac ako 750 novorodeniatok ročne.

NaZahori.sk o tom informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK.

Tento týždeň sa v skalickej pôrodnici narodilo 500. dieťatko v tomto roku a je ním chlapec Július. V prvej päťstovke vedú chlapci nad dievčatami v pomere 282 ku 218.

Pre 28-ročnú maminku Dominiku z Hlbokého je Július už druhým dieťatkom, ktoré si odnáša zo skalickej pôrodnice.

Julko sa vypýtal na svet 17. augusta po druhej hodine popoludní a narodil sa s pôrodnou hmotnosťou 3980 g a dĺžkou 51 cm. Kým doma na maminku a malého brata už čaká štvorročná Amálka s oteckom Martinom, užívajú si maminka s Julkom bezpečnú starostlivosť personálu Gynekologicko-pôrodníckeho a  Neonatologického oddelenia na spoločnej izbe na pôrodnici. „Ja všade odporúčam. Som spokojná na 100%, aj pri prvom aj druhom pôrode, aj čo sa týka lekárov aj sestier bolo všetko perfektné. Bonding musím tiež pochváliť, ja som spokojná, mamičky sa nemusia ničoho báť,“ zverila sa nám 28-ročná maminka so svojimi dojmami z pobytu v skalickej pôrodnici.

Okrem Julka privítali na pôrodnici tento týždeň medzi inými aj piaty pár dvojičiek v tomto roku. Rovnako ako Julko, aj dvojčatá sa narodili s úctyhodnými pôrodnými mierami, Tamarka vážila pri narodení 2900 g a brat Alexko až 3500 g. Maminka Hanka je prvorodička zo Šaštína-Strážov a prístup personálu pôrodnice aj neonatologického oddelenia len chválila. „Som veľmi spokojná, ako sa starajú o deti, aj ako mi so všetkým pomáhajú.“ 

Tamara

 Alex


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár