Veteránska jazda Trnavských 100 km v sobotu cez Myjavsko a Záhorie


Z centra Trnavy vyštartujú v sobotu historické vozidlá na trasu Trnavských 100 km, trasa povedie aj cez Myjavsko a Záhorie.

 24. ročník obľúbenej veteránskej jazdy organizuje už tradične Klub historických vozidiel – Oldtimer Club Trnava.

Štart účastníckych veteránov sa uskutoční pred Divadlom Jána Palárika v Trnave v sobotu 14. augusta 2021 o 10:00 hodine. Historické tátoše na dvoch a štyroch kolesách sa začnú sústreďovať v centre mesta už hodinu predtým, čo je príležitosť pre každého, kto si chce vozidlá pozrieť zblízka.

Ako prezradil organizátor Trnavských 100 km Miloš Krištofík pre portál www.trnava-live.sk, na štarte očakávajú viac ako štyri desiatky automobilov a do desať motoriek. “V tomto roku budú iste najväčšími hviezdami dva veterány s veľkým “V”. Pôjde o automobily, ktoré boli vyrobené v prvom desaťročí 20. storočia, ich vek teda už dávno prekročil stovku.”

Aj tento rok bude Trnavských 100 km rovnako ako vlani jednodňovou akciou. Väčšina účastníkov pricestuje z Českej republiky a Slovenska. Jazda odštartuje v Trnave a skončí sa podvečer na Smolenickom zámku. Trasa povedie po cestách v okolí Trnavy, Čachtíc, Starej Turej, Myjavy a Záhoria.

Od divadla sa bude konvoj historických vozidiel presúvať v smere na Dolnú a Hornú Krupú, Naháč, Dechtice, Nižnú a Veľké Kostoľany. Trasa ďalej vedie do Čachtíc a pokračuje na myjavské kopanice. Do Smoleníc prídu veterány od Záhoria a Bukovej.

 


Pridaj komentár