VIDEO: 73-ročná seniorka padla pod idúci vlak


73 ročná žena naozaj iba zázrakom vyviazla z nebezpečnej situácie bez zranení. Scénu ako z hororu zažili cestujúci v pondelok 24.1.2022 na železničnej stanici v Trnave. Informuje o tom KR PZ v Trnave.

Krátko pred 22:00 h prijali železniční policajti oznámenie o páde ženy z nástupišťa. Po ich príchode na miesto už našli staršiu ženu sedieť v bezpečí, na lavičke.

Policajti zistili, že pri tom, ako chcela nastúpiť do už idúceho rýchlika, sa neudržala a spadla do medzery medzi nástupišťom a vlakovou súpravou. Pomáhať jej pri tomto kaskadérskom kúsku mala neznáma žena, pravdepodobne jej kamarátka.

 Idúci kolos ju našťastie nezachytil, a podarilo sa jej dostať do priestoru pod nástupišťom. Na celý incident sa s hrôzou pozerali nielen cestujúci ale aj rušňovodič z druhého vlaku, ktorý ihneď upozornil výpravkyňu. Tá dala urýchlene znamenie na zastavenie vlaku.  

Ženu sa podarilo vytiahnuť späť na nástupište bez zjavných poranení. Privolaná RZP dôchodkyňu na mieste jednorázovo ošetrila.

Kvôli tejto mimoriadnej udalosti mal rýchlik meškanie 30 minút.

Policajti si dôchodkyňu, za jej nerozvážny čin a porušenie zákona, predvolajú a budú ju a aj jej „spolubojovníčku“ riešiť v správnom konaní. Za spáchaný priestupok im môže hroziť pokuta až do výšky 500 eur.

„Nikdy a za žiadnych okolností sa nesnažte nastupovať alebo vystupovať z idúceho vlaku. Nech sa akokoľvek ponáhľate, Vždypočkajte, až kým vlak riadne nezastaví. Nejde len o to, že porušíte zákon a za takýto skutok môžete dostať vysokú pokutu. V prvom rade takýmto konaním vážne ohrozujete svoj vlastný život. Toľko šťastia, ktoré mala táto pani, vy už mať nemusíte,“ dopĺňa krajská polícia.

VIDEO udalosti TU: http://www.facebook.com/watch?v=751788555784402


Pridaj komentár