VIDEO: Ako napreduje stavba cyklomosta Vysoká pri Morave – Marchegg?


Stavebné práce na projekte cyklolávky medzi obcami Vysoká pri Morave a Marchegg sú už v plnom prúde. Pozrite si letecké zábery zo stavby Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Most cez rieku Morava prepojí medzinárodnú cyklotrasu železnej opony Eurovelo 13 s rakúskou cyklotrasou Kamp-Thaya-March. Dĺžka mosta bude 270 metrov, šírka 4 metre a dokončený má byť do leta budúceho roka. Projekt realizuje Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so Spolkovou krajinou Dolné Rakúsko v rámci Programu spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Rakúsko.

Vŕtaním mostových pilót vo štvrtok 22. apríla 2021 sa naplno rozbehli stavebné práce na projekte cyklolávky medzi obcami Vysoká pri Morave a Marchegg. Konštrukcia bude zavesená na oceľových pilieroch. Návrh mosta je realizovaný ako 5-poľová konštrukcia s rozpätím hlavného poľa 80 m a oboch predpolí 2×25 m. Maximálna výška pilierov je 17 metrov a po dokončení ostane minimálna plavebná výška 7 metrov.

Stavebné práce sa realizujú prevažne z rakúskej strany z dôvodu ochrany slovenskej chránenej krajinnej oblasti Záhorie. Na slovenskej strane sa bude realizovať násyp prístupovej rampy a predpolie. Predpokladaný termín ukončenia stavebných prác je v priebehu prvého polroka 2022.

„Projekt okrem ekologickej cyklodopravy a turizmu podporí aj cezhraničnú spoluprácu a regionálny rozvoj. Taktiež pomôže vytváraniu nadnárodných partnerstiev a teda je odpoveďou na neustále sa meniacu diverzitu európskej spoločnosti,“ hovorí bratislavský župan Juraj Droba.

FOTOGALÉRIA+VIDEO: Začala výstavba cyklomosta, ktorý spojí obce Vysoká pri Morave a Marchegg

archív NaZahori.sk

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) začal s výstavbou nového cyklomosta cez rieku Moravu, ktorá spojí obce Vysoká pri Morave na Záhorí a rakúsky Marchegg. Vŕtaním mostových pilót sa naplno rozbehli.

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=MP5TDsCkz2k{/youtube}

VIAC TU: https://www.nazahori.sk/malacky/item/4569-fotogaleria-zacala-vystavba-cyklomosta-ktory-spoji-obce-vysoka-pri-morave-a-marchegg a TU:  https://www.nazahori.sk/malacky/item/4151-na-zahori-pribudne-novy-cyklomost-prepoji-vysoku-pri-morave-s-marcheggom a vo fotogalérii TU: https://www.nazahori.sk/foto/event/vysoka_pri_morave_cyklomost20210422

BSK: Cyklomost z 10.8.2021


Pridaj komentár