VIDEO +FOTO: COOP Jednota Senica investuje do recyklácie 1,6 milióna eur


COOP Jednota v Senici spustila pilotnú prevádzku automatu na PET fľaše a plechovky. 

Ide o pilotný projekt COOP Jednota v Senici, ktorý spoločnosť realizuje v spolupráci s Technickými službami Senica.

Zberný automat spustili pre širokú verejnosť do prevádzky predstavitelia mesta Senica spolu so zástupcami spoločnosti COOP Jednota Senica v Sotinej na Sadovej ulici. V priebehu mesiaca október by mal pribudnúť ešte jeden takýto zberný automat v predajni OD Cieľ.

Zálohový systém ešte nie je spustený (až od januára 2022), ale zato z každej takejto odovzdanej fľaše alebo plechovky venuje COOP Jednota päť centov na náučný enviroprojekt mesta Senica “Čo žije v našom parku?”. Jeho výsledkom bude vytvorenie veľkého náučného obrázkového leporela pre deti, ktoré bude inštalované priamo v areáli najväčšieho mestského parku.

 „Zálohový systém ešte nie je spustený, ten bude platiť až od januára 2022, ale zato z každej takejto odovzdanej fľaše alebo plechovky venuje naša spoločnosť 5 centov na náučný enviroprojekt mesta Senica “Čo žije v našom parku?“,“ uviedol ekonomický námestník spoločnosti COOP Senica Ivan Bzdúšek.

„Výsledkom projektu bude vytvorenie veľkého náučného obrázkového leporela pre deti, ktoré bude inštalované priamo v areáli najväčšieho mestského parku. Malo by sa tak stať najneskôr na jar budúceho roka,“ doplnil primátor mesta Senica Martin Džačovský.

 Viac sa dozviete vo videoreportáži.

[pinf_eventgallery event=’senica_coop_jednota_plasty20211005′ attr=images mode=lightbox max_images=12 thumb_width=120 ]

COOP Jednota Senica investuje do recyklácie 1,6 milióna eur

NaZahori.sk

Pridaj komentár