VIDEO Jezuitský kostol: Letná turistická sezóna v Skalici


OOCR Záhorie: V Skalici zaznamenali počas skončenej turistickej sezóny nárast návštevníkov oproti predchádzajúcemu roku. Počas turistickej sezóny, ktorú v meste otvorili 15. mája a trvala do 29. augusta zaznamenali 14.332 vstupov do pamiatok.

zdroj: NaZahori.sk

 

„Z nich bolo 13.439 domácich návštevníkov a 893 zahraničných, ktorí boli prevažne z Českej republiky. V porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka sa dá hovoriť o výraznom náraste, keďže za minulý rok evidovali v kráľovskom meste 11.013 vstupov do pamiatok,“ uviedol výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj

Mesto Skalica má k dispozícii na sprevádzanie 12 pamiatok. „Z nich bolo v tejto sezóne osem spoplatnených na základe Turistického pasu. Počas víkendov sa v každej pamiatke nachádzal vyškolený sprievodca, ktorý návštevníkom poskytoval odborný výklad k danej pamiatke,“ doplnila vedúca oddelenia marketingu a cestovného ruchu Renáta Medňanská. Ako doplnila, najväčší úspech sezóny zaznamenala novinka, ktorou bola prehliadka na koči so sprievodcom s názvom Kráľovský okruh po Skalici.

„Turisti si mohli vychutnávať historické centrum mesta s ochutnávkou tradičných skalických produktov ako vína a Skalického trdelníka. Pripravený bol aj pobytový balíček Kráľovské mesto Skalica. Tieto služby a taktiež prehliadku jednotlivých pamiatok poskytuje Turistická informačná kancelária Skalica celoročne,“ informoval Lidaj.


Pridaj komentár