VIDEO: Opitý vodič zo Záhoria ignoroval políciu, zastavila ho až zbraň


Hliadke dopravných policajtov sa snažil uniknúť v priebehu včerajšieho (9.6.2024) rána 62-ročný vodič vozidla zn. Opel, ktorého zastavovali na štátnej ceste II/505 v Devínskej Novej Vsi. NaZahori.sk o tom informoval hovorca KR PZ v Bratislave Michal Szeiff.

Na výzvy a znamenia na zastavenie vozidla vodič nereagoval, a ďalej pokračoval v jazde po diaľnici D4, a následne po diaľnici D2. Odtiaľ smeroval k nákupným centrám, kde zišiel na jedno z parkovísk. Tam taktiež nereagoval na pokyny k zastaveniu vozidla a pokračoval v úniku.

Policajti ihneď zareagovali a jeden z nich vystúpil z vozidla, a bežal cez trávnatý porast k prenasledovanému vozidlu. Vodič naďalej výzvy na zastavenie vozidla nerešpektoval, a preto zasahujúci policajt použil hrozbu zbraňou. Unikajúce vozidlo sa mu napokon podarilo zastaviť aj za pomoci použitia donucovacích prostriedkov.

V rámci kontroly dychová skúška odhalila dôvod pokusu o únik vodiča, nakoľko skončila s pozitívnym výsledkom 1,02 promile. 62-ročný František z okresu Malacky bol prevezený na policajné oddelenie k vykonaniu potrebných úkonov. Poverený príslušník odboru dopravných nehôd mu vzniesol obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Obvinený je aktuálne v cele policajného zaistenia, kde čaká na súdne pojednávanie.


Pridaj komentár