VIDEO: Rekonštruujú cestu medzi Myjavou a Vrbovcami


TSK

Po spustení prác na II. etape rekonštrukcie cesty II/581 medzi Novým Mestom nad Váhom a Myjavou a vybraných úsekov v rámci Plánu súvislých opráv ciest II. a III. triedy TSK župa začala aj s rekonštrukciou ďalšej cesty v myjavskom regióne. Tá je súčasťou projektu Zlepšenie dopravnej dostupnosti Myjavska a Horňácka.

Tento projekt je financovaný z eurofondov v rámci cezhraničnej spolupráce Interreg V-A SK-CZ. Ide o úsek v dĺžke 4,4 km. Spoločnosť, ktorá vyhrala súťaž deklarovala, že jeho rekonštrukciu urobí za približne 1,1 mil. eur, zvládnuť to chce za 30 dní, “ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška.

„Musíme to stihnúť. Rozsahovo je to veľmi zaujímavý projekt, čaká nás tu okolo 36 tisíc m2 frézovania, musíme sem doviezť približne 7 tisíc ton nových asfaltových zmesí,“ prezradil za zhotoviteľa, ktorým je spoločnosť EUROVIA SK, a. s., Peter Tekeľ, riaditeľ závodu Bratislava.

Práve rekonštruovaná časť úseku cesty II/499 bola v najhoršom stave. Teraz ju čaká výmena obrusnej a ložnej vrstvy vozovky, vo vybraných úsekoch bude zosilnená a v nevyhovujúcich kompletne nová. Upravia sa tiež odvodňovacie zariadenia, vymenia smerové stĺpiky i značenie. Doprava bude riadená semaforom, vždy v jednom jazdnom pruhu.

Župa i zhotoviteľ žiadajú cestujúcu verejnosť o trpezlivosť, výsledok, podľa slov zhotoviteľa, bude stáť za to.

Video TSK


Pridaj komentár