Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

VIDEO: Výstava Rodina v tradičnej ľudovej kultúre Záhoria v Senici


NaZahori.sk

Trnavský samosprávny kraj – Záhorské múzeum v Skalici a Záhorské osvetové stredisko (ZOS) v Senici pozývajú na výstavu Rodina v tradičnej ľudovej kultúre Záhoria. 

Vernisáž výstavy sa uskutoční v pondelok 6. septembra 2021 o 17,00 hodine v ZOS v Senici, verejnosti bude prístupná do 8. októbra 2021.

Výstava približuje rodinné zvyky späté s tromi kľúčovými momentmi v živote človeka: narodenie, svadba a pohreb. Vzťahujú sa k vidieckemu obyvateľstvu, ktorého prevažným zamestnaním bolo roľníctvo, z časového hľadiska ide o rozpätie 2. polovice 19. storočia – 1. polovice 20. storočia. Rôznorodosť rodinných obyčají ilustrujú bohatý zbierkový fond a archív Záhorského múzea v Skalici, doplnený fotografiami z archívov pamäťových a kultúrnych inštitúcií a súkromných osôb z oblasti Záhoria a Myjavy z konca 19. storočia – 70. rokov 20. storočia.  

Pozostáva z 33 banerov a 15 fotografií nainštalovaných v dvoch výstavných sálach.  Záhorské múzeum v Skalici vydalo k výstave hodnotný katalóg. Kurátorkou výstavy je Mgr. Dita Andrušková, PhD. 

NaZahori.sk o tom informovala Jaroslava Slezáková, zo ZOS Senica.

 

fotky z výstavy Rodina v tradičnej kultúre Záhoria

 

VIDEO: Záhorské múzeum v Skalici má tri nominácie na výročné ceny

Záhorské múzeum v Skalici má tri nominácie na výročné ceny revue Pamiatky a múzeá za rok 2020.

 

 

 

 

 

 

TS Záhorské múzeum v Skalici

 

VIDEO+FOTO: Záhorské múzeum: Rodinné obyčaje v tradičnej ľudovej kultúre Záhoria

Záhorské múzeum v Skalici opätovne sprístupnilo vo svojich priestoroch autorskú výstavu Rodinné obyčaje v tradičnej ľudovej kultúre Záhoria.
NaZahori.sk


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár