Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

VIDEO+FOTO: V areáli Holíčskeho zámku obnovujú gaštanovú alej


Občianske združenie Porádek hôr sa v rámci Holíča zaoberá rôznou činnosťou od zberu odpadu cez čistenie a úpravu rôznych lokalít až po výsadbu stromov.

Revitalizácia gaštanovej aleje v areáli zámku

Výsadbou pagaštanov konských začalo združenie s revitalizáciou gaštanovej aleje v areáli Holíčskeho zámku. ” Na tento konkrétny projekt sme získali financie z Trnavského samosprávneho kraja v celkovej výške 1300 eur, za ktoré sme vysadili deväť stromov pagaštanu konského. Výsadba stromov v tejto lokalite nadväzuje už na začaté projekty v réžii mesta,” uviedol za združenie Richard Caletka.

Revitalizácia územia Valša

Ako doplnil, združenie sa zaviazalo k aktívnej ohrane a tvorbe životného prostredia. “Okrem projektu výsadby stromov v súčasnosti OZ Porádek hor, realizuje aj ďalší projekt, ktorým je revitalizácia územia, ktoré Holíčania poznajú pod názvom Valša. To sa nachádza medzi lužným lesom a záhradkárskou oblasťou a v minulosti bolo veľmi populárne. Dlhšiu dobu sa však neudržiavalo a bolo zanedbané. Najskôr sme museli celé územie upraviť, postavili sme novú lávku, ktorá tam vedie a pripravili sme aj nové ohnisko, ktoré môžu návštevníci tohto priestoru využívať,” doplnil Caletka.

Názov združenia nadväzuje na históriu Holíča, keďže bol pôvodne názvom lesníckej reformy Márie Terézie z roku 1869.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár