Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Vo štvrtok bude horúco, na Záhorí hrozia búrky


Štvrtok 8.júla 2021 budú na Záhorí vysoké teploty s výstrahou 2. stupňa.

Predpoveď počasia pre Záhorie

Okresy Malacky, Senica a Skalica

08.07.2021 (Štvrtok) 

Slnečno, popoludní miestami zväčšená oblačnosť a k večeru prehánky alebo búrky. Mimoriadne teplo.  Výstraha 2. stupňa od 14:00 do 18:00 h.

 

V okresoch Senica, Skalica a Malacky sa očakáva vo štvrtok dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 – 37 °C. Slabý, postupne juhovýchodný až južný vietor 3 až 7 m/s (10 až 25 km/h), pri búrkach zosilnie.  

“Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,” informuje www.shmu.sk.

“Noc zo stredy na štvrtok bude najteplejšia. Na našom území poklesnú teploty len na +24 až +17 °C a teda tropická noc nás čaká hneď na viacerých miestach. Počas dňa bude mimoriadne teplo a štvrtok je tým dňom, kedy by malo byť najteplejšie. Očakáva sa, že teploty budú na našom území stúpať na +30 až +38 °C. Čakajú nás tak mimoriadne vysoké teploty, ktoré práve vo štvrtok vyvrcholia. K našej oblasti si to totiž zamieri ďalší studený front, ktorý prinesie intenzívnu búrkovú činnosť a ochladenie,” spresňuje predpoveď web www.imeteo.sk

Pitný režim

Pite veľa vody a vyhýbajte sa priamemu slnku. Vysoké teploty môžu spôsobiť zdravotné ťažkosti alebo kolapsové stavy. „Záťaž teplom môže viesť k poklesu výkonnosti, zvýšenej únavnosti a môže spôsobiť  prehriatie organizmu so zvýšením telesnej teploty, malátnosťou, ospalosťou, bolesťami hlavy, závratmi či nevoľnosťou,” upozorňuje Úrad verejného zdravotníctva SR. Dospelý človek by mal počas horúcich dní vypiť najmenej tri litre vody. Potrebné je piť aj vtedy, keď necítime smäd.

Počasie je ako na hojdačke a kým v jednu chvíľu sa potíme, za moment sa môže spustiť prietrž mračien. Nie každý má dostatočne odolný organizmus, aby zvládal výkyvy počasia.  Horúce letné počasie najhoršie znášajú malé deti a starí ľudia. Riziková je aj kategória ľudí s chronickými ochoreniami, najmä srdcovocievnymi a dýchacími. 

zdroj: shmu.sk, imeteo.sk, ÚVZ 


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár