Vo vojenskom obvode Záhorie evidujú 160 prípadov porušenia zákazu vstupu

VO Záhorie / Zdroj: Ministerstvo obrany SR

Vo Vojenskom obvode Záhorie platí od 25. júna 2021 do odvolania zákaz vstupu na územie predovšetkým kvôli vysokým teplotám, suchému počasiu ako aj z dôvodu zvýšeného rizika vzniku lesných požiarov.

Pre NaZahori.sk to uviedol León Zázrivý z tlačového oddelenia Ministerstva obrany SR.

Ako doplnil, na území vojenských lesov evidujú porušovanie tohto nariadenia. „Čo sa týka zákazu vstupu na územie vydaný na základne plánovanej vojenskej činnosti alebo dočasného zákazu vstupu vzhľadom na riziko vzniku požiarov, je tento zákaz zo strany verejnosti porušovaný. Lesná stráž v tejto súvislosti eviduje za uplynulé obdobie približne 160 prípadov porušenia dočasného zákazu vstupu,“ informoval Zázrivý.

Ako uviedol, porušenie tohto zákazu je priestupkom. „V zmysle zákona o lesoch je pri jeho porušení možné uložiť pokutu do výšky 3320 eur. Porušenie zákazu vstupu rieši lesná stráž, resp. vojenská polícia,“ spresnil zástupca ministerstva.

Vojenské lesy sa nesmú navštevovať ani v čase vojenských cvičení. Informácie o obmedzení alebo o zákaze vstupu na územie vojenského obvodu možno získať na úradnej tabuli obce susediacej s vojenským obvodom, na obecných úradoch týchto obcí a ich webových sídlach a na webovom sídle Ministerstva obrany SR.


Pridaj komentár