Za nehodu pri Rovensku môže mikrospánok


Polícia SR

Dopravní policajti zo Senice vyšetrujú okolnosti nehody osobného auta a náklaďáku pri obci Rovensko. Informovala o tom polícia.

V utorok 13. júla 2021 poobede došlo na ceste I. triedy, medzi mestami Senica a Holíč, k čelnej zrážke auta BMW 530d a nákladného auta Iveco. Osobné auto prešlo do protismeru a 36-ročný vodič dodávky už nestihol zareagovať. „Podľa vyjadrenia 21-ročného vodiča BMW, mal počas jazdy dostať mikrospánok. Pri nehode mladík utrpel zranenia, s ktorými ho RZP previezla do nemocnice. Policajti vykonali s oboma vodičmi dychové skúšky, s negatívnymi výsledkami,“ uviedla polícia.

Celková škoda sa vyšplhala na viac ako 16.000 eur. Cesta I. triedy bola, z dôvodu dokumentovania nehody a odstraňovania jej následkov, niekoľko hodín neprejazdná. „Polícia apeluje na vodičov, aby nepreceňovali svoje sily. V prípade, ak cítite čo i len najmenší pocit únavy, radšej zastavte a na chvíľu si oddýchnite, alebo sa poprechádzajte po čerstvom vzduchu,“ vyzýva polícia.

Mikrospánok väčšinou prichádza ako „blesk z jasného neba“ a zvykne trvať približne 3 až 15 sekúnd. Počas neho človek nevníma žiadne vonkajšie podnety. Pri jazde to znamená, že sa z vášho auta stáva, na tento čas, nekontrolovateľne sa rútiaci stroj. Buďte zodpovední a pre pár „stratených“ minút neriskujte svoj život ani životy ostatných.


Pridaj komentár