Začína Záhorácky maratón zo Senice cez Búre do Šaštína Stráží

Záhorácky maratón Zdroj: Mesto Senica

Začína najznámejší športový sviatok na Záhorí – Záhorácky maratón. Štart je v Senici, pokračuje sa k senickému letisku, okolo golfového areálu v Šajdíkových Humenciach cez borovicový les do obce Borský Mikuláš až do mesta Šaštín-Stráže. NaZahori.sk tom informovala hovorkyňa mesta Senica Tatiana Moravcová.

Záhorácky maratón, beh s vôňou lesa

Ide už o 35. ročník maratónu (42 195 m) a 20. ročník polmaratónu, ktorý je súčasťou seriálu Grand Prix Záhoria a Moravsko-slovenského bežeckého pohára. Novinkou sú tento rok štvorčlenné štafety. Štart je spoločný pre maratóncov, polmaratóncov i štafetárov o 9.00 hodine. Ešte predtým však musia stihnúť registráciu, ktorá je od 7.00 do 8.30 vo vestibule plavárne.

Trať Záhoráckeho maratónu

Trať Záhoráckeho maratónu ostáva bez zmeny: začína a končí v meste Senica pred športovou halou na Továrenskej ulici, cez železničné priecestie pokračuje k areálu senického letiska, odtiaľ okolo golfového areálu v Šajdíkových Humenciach cez borovicový les do obce Borský Mikuláš. Nakoniec sa dostáva až do mesta Šaštín-Stráže, kde je na futbalovom ihrisku umiestnená obrátka maratónskej trate. Maratónci sa otáčajú a po tej istej trati bežia naspäť do Senice. Polmaratónci majú obrátku v borovicovom lese po trati, takže takisto skončia v cieli v Senici.

Online sa zaregistrovalo viac ako 200 bežcov

V online registrácii sa do 35. ročníka Záhoráckeho maratónu a 20. ročníka Záhoráckeho polmaratónu prihlásilo viac ako 200 bežcov. Vlani sa na štart postavilo 244 pretekárov, z ktorých si 60 trúflo na maratónskych viac ako 42 kilometrov.


Pridaj komentár