Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Začne provizórne zabezpečenie budovy bývalej železničnej stanice v Stupave


Mesto Stupava dnes ( 2.2.2022 ) zverejnilo v statuse na sociálnej sieti, že začne s prácami na budove železničnej stanice.

Mesto zverejnilo zmluvu o dielo na sanáciu a stabilizáciu budovy : „Provizórne zabezpečenie stavby – bývalá železničná stanica Stupava.

„ Na jar začnú sanačné práce dočasného charakteru, cieľom je odstrániť havarijnú časť strechy, odstrániť v interiéri sutiny a odpadky, vystužiť staticky narušené časti, zabrániť vnikaniu zrážkových vôd do objektu,“ informuje o tom FB skupina Stupava kedysi a dnes.

Podľa zverejnenej zmluvy budú práce stáť takmer 30 tisíc eur. Ďalšie práce na obnove objektu budú pokračovať pravdepodobne až v roku 2023.

„Predchádzajúci vlastník historickej výpravnej budovy železničnej stanice v Stupave nechal objekt celé desaťročia bez akejkoľvek údržby chátrať. Mestu Stupava sa podarilo po viacerých pokusoch odkúpiť výpravnú budovu až v roku 2020. Medzitým zorganizovalo občianske združenie WellGiving prieskum medzi Stupavčanmi o budúcom využití budovy a priľahlého pozemku,“ dopĺňa Milan Greguš na Stupava kedysi a dnes.

Zmluva TU: https://zmluvy.egov.sk/data/MediaLibrary/266/266043/Balun_Zml_1665_Zverejnen%C3%A1.pdf


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár