Záhoráci doma nestačili na Nové Zámky

Záhoráci Stupava/Malacky – MHC Štart Nové Zámky. Autor: Lucia Obžerová

Ani v treťom zápase Ligového pohára Niké Handball extraligy sa Záhoráci bodov nedočkali, keď na domácej palubovke nestačili na súpera z Nových Zámkov.

HC Záhoráci Stupava/Malacky – MHC Štart Nové Zámky 30:33 (16:15)

Zostava a góly HC Záhoráci Stupava/Malacky: Velebný, J. Rybár, Maslić – Burnazović 1, Valachovič 3, Vasović, Ristić 2, Tóth 1, Žunić 1, Kovács 11/3, Prevaj, Kurka 3, Walter 2, Blašković 3, D. Grich 2, tréner Ćirić, asistent trénera Pavol Stachovič, vedúci mužstva M. Rybár a B. Grich.

Najviac gólov MHC Štart Nové Zámky: Stráňovský 12/2, Valent 9, Dévai 3/1.

Úvodný gól stretnutia strelil hosťujúci Valent a o minútu ešte dostal Novozámčanov do vedenia 2:1 Stráňovský. Od tohto momentu však mali mierne počas celého prvého polčasu domáci navrch. Tí si udržiavali tesné vedenie. Najvýraznejšie odskočili v 19. minúte, keď Valachovič zvyšoval na 12:9 a do šatní sa nakoniec išlo s najtesnejším vedením Záhorákov 16:15.

Ani úvod druhej časti nenaznačoval zmenu, keď v 37. minúte svietil na ukazovateli skóre po presnom zásahu Kovácsa stav 20:18. Práve od tohto okamihu však hostia zavelili k obratu, keď následných sedem minút vyhrali 8:1 a dostali sa do vedenia o päť gólov. Domácich treba pochváliť, že nezložili zbrane a postupne z náskoku ukrajovali a v 54. minúte Ristić vyrovnal na 27:27. Lenže k zvratu to nakoniec neviedlo, hostia boli v útoku efektívnejší, domáci sa naopak presadzovali iba sporadicky a tak aj ďalší vyrovnaný vzájomný duel zvládli lepšie hostia z Nových Zámkov.

Najbližší víkend je v Niké Handball extralige reprezentační prestávka a Záhoráci sa predstavia najbližšie v domácom zápase proti Topoľčanom v sobotu 18. mája od 18.00 h.