Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Záhoráci Stupava/Malacky čaká ďalší súťažný duel


Hádzanári tímu Záhoráci Stupava/Malacky sa opäť predstavia v slovenskej hádzanárskej extralige. V rámci prípravy na ňu sa zúčastnili na prípravnom turnaji v Šali, kde si zmerali sily proti maďarským tímom z Komároma a Györu.

V prvom stretnutí nestačili na Komárom VSE, ktorému podľahli o päť gólov 23:28. Nad ich sily bol aj ďalší súper Agrofeed ETO-UNI Györ, ktorému podľahli 25:33. Na turnaji tak Záhoráci obsadili 4. miesto. “Rovnako ako v každom prípravnom zápase aj v týchto sme chceli dať priestor všetkým hráčom, aby si po dlhšej dobe mohli opäť z chuti zahrať. Do zápasov sme išli s úlohou vyskúšať nové varianty obranných systémov a vyrážať do rýchlch protiútokov,“ uviedol po turnaji tréner Záhorákov Peter Olšavský.

Ako doplnil aj keď sa turnaj odohral v prípravnom období, kde viac prevládala kondično-silová príprava spojená predovšetkým s obrannými činnosťami, práve obranná činnosť nebola uspokojivá. „Musím povedať, že v oboch zápasoch sme zlyhávali najmä v defenzíve, ktorej chýbala agresivita a nasadenie. Najviac však musíme popracovať na hernom prejave, do ktorého patrí hlavne istý druh športovej emócie, bez ktorej v športe nefunguje nič,“ naznačil Olšavský, kde najviac tlačí mladý kolektív topánka.

Či sa to podarilo sa môžete presvedčiť už túto sobotu, keďže hádzanárska extraliga sa po prestávke opäť vracia. Záhoráci na domácej palubovke vyzvú v sobotu 5. februára o 18.30 h predposledný tím tabuľky HK Agro Topoľčany.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár