Žiaci zo Skalice vyhrali krajskú jazykovú súťaž


Žiaci zo ZŠ Mallého v Skalici zvíťazili v krajskom kole medzinárodnej súťaže v učení cudzích jazykov s názvom Jazykový WocaBee šampionát.

Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školsva, vedy, výskumu a športu SR v online aplikácii na učenie slovíčok WocaBee. Do tretieho ročníka šampionátu sa zapojilo rekordných takmer 60 000 žiakov a súťažia v ňom triedy zo základných a stredných škôl na celom Slovensku. Žiaci zo ZŠ Mallého v Skalici po svojom víťazstve v rámci v rámci Trnavského kraja postúpili do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční od 17. do 24. novembra 2021. Celoslovenskí víťazi  budú v decembri reprezentovať Slovensko v záverečnom česko-slovenskom finále šampionátu. 

Súťaž v učení cudzích slovíčok cez aplikáciu

Jazyková súťaž v učení cudzích slovíčok v aplikácii WocaBee prebieha na slovenských aj českých školách už po tretí krát. V súťaži sa hodnotí usilovnosť v učení sa slovnej zásoby, o ktorej vypovedajú body získané za precvičovanie slovíčok v aplikácii. V jednotlivých kolách súťaže víťazia triedy, ktoré získajú najvyšší priemerný počet WocaPoints na jedného žiaka. Trieda tak súťaží ako tím a v šampionáte si na rozdiel od iných školských súťaží svoje vedomosti zlepšujú všetci žiaci v triede.

Do celoslovenského kola súťaže sa prebojovali žiaci zo ZŠ Mallého v Skalici z okresného a krajského kola v konkurencii 100 zapojených tried. V krajskom kole súťaže dosiahli v priemere 3006 bodov, tzv. WocaPoints na jedného žiaka. Pre lepšiu predstavu – každá správna odpoveď pri precvičovaní slovíčok v aplikácii znamená zisk približne 2 WocaPoints.

Žiaci zo ZŠ Mallého v Skalici

Učiteľ Jozef Kollár, ktorý v triede vyučuje anglický jazyk, komentuje súťaž a výkon svojich žiakov nasledovne: “Súťaž hodnotím veľmi kladne, je to super aplikácia na precvičenie slovnej zásoby. Mám žiaka so špeciálnymi potrebami a aj u neho je vidieť veľký pokrok. Žiakom veľmi ďakujem v mene našej školy. Reprezentujú školu a opäť ukazujú, že nemáme len talentovaných športovcov, ale aj šikovných angličtinárov. Prajem im veľa vytrvalosti a trpezlivosti do celoslovenského kola” 

Organizátor súťaže a autor aplikácie Michal Ošvát hodnotí aktuálny ročník súťaže nasledovne: “Úroveň tretieho ročníka Jazykového WocaBee šampionátu sa aj vďaka podpore Ministerstva školstva opäť zvýšila a na motivácii žiakov sa to jednoznačne odráža. Žiaci zo Skalice dosiahli vynikajúci výkon, naučili sa stovky slovíčok a majú dobré šance reprezentovať nás aj na česko-slovenskej úrovni. Držíme im palce a všetkým zapojeným žiakom prajeme veľa motivácie v učení sa cudzích jazykov.”

Celoslovenské kolo Jazykový WocaBee

Celoslovenské kolo súťaže Jazykový WocaBee šampionát sa uskutoční v termíne 17. – 24. 11. 2021. Víťazi celoslovenského kola sa na začiatku decembra virtuálne „stretnú“ v bonusovom česko-slovenskom finále s najlepšími z Českej republiky. Doterajšie výsledky súťaže sú dostupné na   https://www.wocabee.app/sutaz/.


Pridaj komentár