Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Zo septembrového zastupiteľstva v Malackách


Septembrovému Mestskému zastupiteľstvu (MsZ) v Malackách dominovali ekonomické témy.

Okrem prevodov a zmlúv poslanci schválili štyri všeobecne záväzné nariadenia (VZN), dve správy z vykonaných kontrol, čerpanie rozpočtu mesta k 30. júnu 2021 a súhlasili s umiestnením a realizáciou cyklotrasy Píla – Zámocký park.

VZN o podmienkach prevádzkovania hazardných hier ustanovuje 12 dní v roku 2022, keď sa v meste zakazuje prevádzkovať hazardné hry.

Sú to 1. január (Deň vzniku SR), 6. január (Zjavenie Pána, Traja králi), 1. máj (Sviatok práce), 8. máj (Deň víťazstva nad fašizmom), 17. apríl (Veľkonočná nedeľa), 18. apríl (Veľkonočný pondelok), 1. september (Deň Ústavy), 15. september (Sviatok Sedembolestnej Panny Márie), 1. november (Sviatok všetkých svätých) 2. november (Pamiatka zosnulých), 17. november (Deň boja za slobodu a demokraciu) a 26. december  (Druhý sviatok vianočný). 

Zákon okrem toho celoštátne zakazuje prevádzkovanie hazardných hier na Veľký piatok, 24. decembra a 25. decembra. 

Poslanci tiež vyslovili súhlas s umiestnením a realizáciou cyklotrasy Píla – Zámocký park v dĺžke 218 metrov. Keďže projekt sa plánuje na pozemkoch v správe Slovenského pozemkového fondu, jeho súhlasné stanovisko k stavbe cyklotrasy je možné iba po predložení súhlasu zastupiteľstva. 

Najbližšie MsZ bude v pondelok 11. októbra o 15.00 h. 

 

zdroj: Mesto Malacky -lp-/-otano- /  www.malacky.sk

 

 


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár