Zranených na Záhorí dnes ratovali dva záchranárske vrtuľníky


K dnešnej tragickej zrážke osobného auta s kamiónom, v katastri obce Štefanov smere na Šaštín Stráže v okrese Senica, poslala NaZahori.sk vyjadrenie hovorkyňa AIR – TRANSPORT EUROPE (ATE) Zuzana Hopjaková.

K vážnej dopravnej nehode na Záhorí bol v stredu 28.7.2021 privolaný najskôr záchranársky vrtuľník AIR – TRANSPORT EUROPE z Bratislavy, neskôr priletela na pomoc aj posádka z Trenčína. 

“V osobnom vozidle sa nachádzala jedna dospelá osoba a tri maloleté osoby. Žiaľ, vodička utrpela zranenia, ktorým aj napriek maximálnemu úsiliu záchranárov na mieste napokon podľahla. Prvá posádka leteckých záchranárov si následne do svojej starostlivosti prevzala 9-ročné dievčatko, ktoré bolo s vážnym úrazom hlavy v umelom spánku prevezené do Národného ústavu detských chorôb v Bratislave. Druhá posádka z Trenčína do rovnakej nemocnice transportovala v stabilizovanom stave 5-ročné dievčatko s úrazom hlavy. Tretie dieťatko ostalo v starostlivosti pozemných záchranárov,” doplnila hovorkyňa ATE.

Tragická zrážka kamióna s osobákom v okrese Senica  

Pri nehode došlo k zrážke osobného automobilu s kamiónom, pričom vo vozidle sa v tom čase náchadzali štyria účastníci (z toho 3 maloleté osoby). Zasahujúci hasiči vyslobodili zakliesnené osoby z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia, poskytli zraneným predlekársku prvú pomoc a havarované vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru. 

Viac sme o nehode s vyjadrením hasičov a polície priniesli tu: https://www.nazahori.sk/senica/item/4934-aktualne-tragicka-zrazka-kamiona-s-osobakom-v-okrese-senica


Pridaj komentár