Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cecaňou za krásami do Okrasy

16 apríla, 2022

Milovníci historických vlakov a vianočnej atmosféry si opäť prídu na svoje. Vlak ťahaný historickým motorovým rušňom T478.1201 prezývaným Cecaňa sa vydá na ďalšiu cestu, tentoraz do Čadce. Jazda sa uskutoční 16. apríla, jej súčasťou bude aj ukážka zdobenia veľkonočných vajíčok či návšteva Budatínskeho hradu.
Pripravený je celodenný výlet historickým motorovým vlakom do výrobného družstva vianočných ozdôb OKRASA v Čadci spojený s prehliadkou výroby, vyfukovania a zdobenia vianočných ozdôb. Predaj výrobkov bude zabezpečený. Po ceste späť spríjemní deň návšteva Budatínskeho hradu.

Ide o presunuté podujatie z vlaňajších vianočných sviatkov pre pandémiu, preto je aj cieľom prehliadka ručnej výroby sklenených vianočných ozdôb od roku 1954. Počas jazdy do Okrasy bude prebiehať ukážka maľovania veľkonočných vajíčok, ako aj ich predaj na podporu ALBATROS klubu. “Pre cestujúcich sme pripravili prekvapenie v podobe ukážky zdobenia veľkonočných vajíčok priamo vo vlaku,” uviedol František Šiller z občianskeho združenia Albatros klub.

Na ceste späť bude na predaj limitovaná edícia vianočných gúľ s motívom parného vlaku ALBATROS klubu.

Informácie

Dátum konania: veľkonočná sobota 16. apríla 2022

Cena miestenky: 35,- eur / osoba

Vstupné do Budatínskeho hradu: 4,- eur / osoba

Program: návšteva výrobného družstva Okrasa v Čadci spojená s návštevou Budatínskeho hradu a ukážkou maľovania veľkonočných vajíčok.

Rezervácia miest: emailom na adrese albatrosklub@albatrosklub.sk

Výťažok z cestovného sa použije na opravu a udržiavanie prevádzkyschopného stavu rušňa 498.104 Albatros. Vo vlaku neplatia žiadne iné zľavy. Deti do 3 rokov cestujú zadarmo bez nároku na miesto. V prípade nevyužitia služby sa cestovné nevracia, v prípade technických príčin môže byť hnacie vozidlo nahradené iným.

V prípade storna objednávky do 8. 4. 2022 bude vrátených 25%, z hodnoty cestovného a od 9. 4. 2022 sa cestovné nevracia, ako aj z dôvodu nevyužitia služby. Cestujúci si však môže zabezpečiť náhradníka.

Veľkonočná jazda Cecaňou za krásami do Okrasy
Veľkonočná jazda Cecaňou za krásami do Okrasy

Podrobnosti

Dátum:
16 apríla, 2022
Udalosť Kategória: