Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Drahí moji rodičovia

14 apríla, 2023 @ 17:00 - 18:30

Slovenské národné múzeum – Múzeum Slovenských národných rád pozýva na prednášku historika Mgr. Petra Macha, PhD. (Historický ústav SAV), ktorá je venovaná rodičom M. R. Štefánika pri príležitosti 170. výročia narodenia Albertíny Štefánikovej rod. Jurenkovej a 110. výročia úmrtia Pavla Štefánika.
Obe osobnosti zásadným spôsobom formovali osobnosť vedca, diplomata, generála a spoluzakladateľa Československej republiky. V M. R. Štefánikovi, ako píše Július Bodnár, sa šťastne spojili ich povahové vlastnosti – odvaha a vytrvalosť Pavla Štefánika a beznáročnosť a nežnosť Albertíny. Prednáška bude zameraná najmä na osobnosť prvého farára ev. cirkvi v Košariskách-Priepasnom Pavla Štefánika a jeho sociálne postavenie.

Podujatie sa uskutoční piatok 14. 4. 2023 o 17:00 h v SNM – Múzeu M. R. Štefánika v Košariskách (vo Vzdelávacom centre Albertína).

Mgr. Peter Macho, PhD. sa ako pracovník HÚ SAV špecializuje na  dejiny 19. a 20. storočia. Je autorom, spoluautorom či zostavovateľom mnohých vedeckých či popularizačných publikácií zameraných najmä na generáciu štúrovcov a osobnosti evanjelickej cirkvi. V roku 2019 mu vyšla kniha Milan Rastislav Štefánik ako symbol.

Drahí moji rodičovia
Drahí moji rodičovia

Viac info:

Mgr. Pavol Trúsik

tel.: 034/245 1123; e-mail: pavol.trusik@snm.sk

www.snm.sk/msnr

FB: SNM – Múzeum Slovenských národných rád, Múzeum M. R. Štefánika

Podrobnosti

Dátum:
14 apríla, 2023
Čas:
17:00 - 18:30
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky: