Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Jarný festival Medokvas 2023

1 januára, 1970 @ 0:00

€5

Včelárstvo a medovinárstvo Včelovina v Smoleniciach niekoľkokrát do roka organizuje podujatie venované medovým nápojom vo svojej Včelárskej záhrade. V sobotu popoludní ho bude sprevádzať živá hudba a program pre deti.
Jarný festival Medokvas sa začne v sobotu 20. mája o 15:00 h. v areáli, v ktorom sa okrem záhrady pre verejnosť nachádza tiež výroba, Medová kaviareň a obchodík. „Sme veľmi radi, keď ľudia, ktorí naše výrobky poznajú napríklad z vianočných trhov, si ich po návšteve u nás spájajú s týmto miestom. Včelárska záhrada je najkrajšia, keď je plná návštevníkov, ktorí sa tu dobre cítia,“  hovorí Klára Kudláčová z medovinárstva Včelovina.

Počas sobotného popoludnia bude návštevníkom spríjemňovať pobyt pod Smolenickým zámkom živá hudba, food trucky, stánky s jedlom a špeciálne pripravované drinky s medom a medovinou.

Novinkou bude malinovo-medový radler, rôzne miešané nápoje s medovinou, a okrem stálic budú mať premiéru aj dva nové food trucky. Hostia budú môcť zároveň ochutnať jedenásť druhov medovín, sajder, čapované medové pivo a medový „burčiak-medokvas“. Samozrejme, všetko sa vyrába priamo u nás,“ dodáva Kudláčová.

Súčasťou budú aj náučné prehliadky

Návštevníci budú môcť počas sobotného popoludnia a večera absolvovať náučné prehliadky Včelárskej záhrady a výroby medoviny. Areál je vhodný aj pre najmenších hostí, a tak organizátori pripravili pre deti zábavné hry a maľovanie na tvár.

Jarný Medokvas je ideálnou príležitosťou vychutnať si deň s priateľmi mimo mesta alebo zakončiť výlet na Smolenický zámok či do Jaskyne Driny v areáli s pohodovou atmosférou. Smolenice sú veľmi dobre dostupné ako vlakovým, tak aj autobusovým spojením, či už z Bratislavy alebo z Trnavy,“ pozýva Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Festival medových nápojov Medokvas sa konal prvýkrát v roku 2015 a majitelia svetovo oceňovaného včelárstva a medovinárstva Včelovina zo Smoleníc ho organizujú každoročne na jar, v lete a na jeseň.

Vstupenky sú dostupné v predpredaji na stránke www.vcelovina.sk  a bude ich možné zakúpiť aj priamo na mieste. Výťažok z podujatia bude použitý na rozvoj Včelárskej záhrady.

Miesto a čas konania festivalu Jarný Medokvas 2023

Areál medovinárstva Včelovina, Továrenská 10A, Smolenice od 15:00 do 21:00 h.

Vstupenky v predpredaji na www.vcelovina.sk:

pre dospelých 5€ (vrátane 2€ kupónu na nákup nápojov) a pre deti nad 6 rokov symbolické 1€.

Vstupné na mieste: pre dospelých 7€ (vrátane 2€ kupónu na nákup nápojov).

Podrobnosti

Dátum:
1 januára, 1970
Čas:
0:00
Cena:
€5
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky: