Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Syseľ

9 septembra, 2021 @ 8:00 - 31 mája, 2022 @ 17:00

Výstava Syseľ predstavuje spôsob života jedného z najfotogenickejších hlodavcov. Prostredníctvom fotografií a dermoplastických preparátov spoznáte stavbu jeho tela, spôsob života či vzťah s ľuďmi. Rovnako aj jeho domov a ostatné druhy živočíchov a rastlín, s ktorými zdieľa jeden životný priestor.
Budete si môcť vyskúšať, aké je to v sysľom tuneli a prostredníctvom hier si budete môcť overiť, či spoznáte aj jeho susedov.

Diverzita biotopov je jednou z podmienok diverzity rastlinných a živočíšnych druhov. Každý typ krajiny má svoj význam. Lesy, mokrade aj lúky majú svojich obyvateľov, ktorí v inom prostredí neprežijú. A tak majú nezastupiteľné miesto v krajine aj nízkotrávnaté pasienky a lúky, ktoré sú domovom sysľa.

Ešte pred 50 až 60 rokmi bol syseľ všadeprítomný

Ešte pred 50 až 60 rokmi považovali ľudia na Slovensku sysle za všadeprítomných škodcov poľnohospodárskych plodín. Stačilo však niekoľko desaťročí, intenzívna chemizácia v poľnohospodárstve, zmena obhospodarovania krajiny a miznutie vypásaných nízkotrávnatých lúk, a tieto malé spoločenské hlodavce sa u nás ocitli na pokraji vyhynutia.

Počas trvania výstavy budú tiež prebiehať tvorivé dielne, o ktorých Vás budeme informovať.

Kurátorka výstavy: RNDr. Monika Gálffyová

Zdroj: Gemersko-malohontské múzeum

Podrobnosti

Začiatok:
9 septembra, 2021 @ 8:00
Koniec:
31 mája, 2022 @ 17:00
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky: