Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Lestival

1 januára, 1970 @ 0:00

Fanúšikov rozprávok aj tento rok poteší festival Lestival, ktorý sa bude konať v sobotu 17. júna v Dolnej Krupej. Informovala o tom Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Trnava. Celý historický park sa premení na svet fantázie a nebudú chýbať riečne panny, z oblohy zoskočia parašutisti a premiéru budú mať noví draci. Organizátori tento rok navyše pripravili zahraničnú ohňovú a LED šou po zotmení.

Lestival sa začne o 9.00 h

Brány podujatia sa otvoria v sobotu ráno o 9:00 h. a slávnostné otvorenie piateho ročníka Lestivalu sa začne o 10.00 h. na detskom pódiu s veľkým perníkovým prekvapením. „Ostrov bude patriť obľúbenej riečnej panne v akváriu a premiéru na festivale budú mať draci. V jaskyni Grotta sa vlani ukrývalo dračie vajce, no dnes je všetko inak. Na podujatie zavíta dosiaľ nevidený funiaci drak aj s malým prírastkom,“ prezrádza Nikola Gergely, riaditeľka Lestivalu.
Park v Dolnej Krupej premení Lestival na svet fantázie. Zdroj: OOCR Región Trnava
Park v Dolnej Krupej premení Lestival na svet fantázie. Zdroj: OOCR Región Trnava
Organizátori tento rok stavili aj na zahraničných umelcov. Svoje umenie predstavia na chodúľoch a v historickom parku v Dolnej Krupej bude možné spozorovať motýľa, víly i chodiace a hovoriace stromy. Zároveň sa blysnú aj v dvoch svetelných šou.

Program bude na 6 pódiách

Pestrý program ponúkne naraz až šesť pódií. Najmenší návštevníci so svojimi rodičmi tu nájdu predstavenia, divadlá i tanečné vystúpenia počas celého dňa. Pod storočnou sekvojou budú prebiehať poučné prednášky a na pódiu Sovičkovo autorské čítanie rozprávok pre najmenších. Poobedie na hlavnom pódium Les bude patriť folklóru i detským súborom. Po 17:00 h. ho rozozvučia koncerty Simy Magušinovej a hudobných skupín Hudba z Marsu, Chiki liki tu-a a Bystrík banda.
Park v Dolnej Krupej premení Lestival na svet fantázie. Zdroj: OOCR Región Trnava
Park v Dolnej Krupej premení Lestival na svet fantázie. Zdroj: OOCR Región Trnava
Vyvrcholením podujatia bude večerný program, ktorý odštartuje ohňovou šou s chrliacim drakom o 21:00 h. Nasledovať bude rytmická bubnovačka na čele svetluškového sprievodu o 21:10 h., do ktorého sa môžu návštevníci zapojiť so svojimi baterkami a po zotmení aj neopakovateľná svetelná LED šou. Lesné cestičky v parku prevedú návštevníkov rôznymi čarovnými zákutiami a inštaláciami na motívy Dobšinského rozprávok s fantazijnými postavami a nebude chýbať množstvo kreatívnych aktivít pre deti. „Na Lestival bude premávať známa kyvadlová doprava Lestibus zo železničnej stanice v Trnave cez vyzdobenú zastávku na Zelenom kríčku od 8:00 h. do 21:00 h.,“ dodáva Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.
Lestival
Lestival

Podrobnosti

Dátum:
1 januára, 1970
Čas:
0:00
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky: