Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Pro Musica Nostra, Kočín – Lančár

1 januára, 1970 @ 0:00

Základnou ideou festivalov Pro Musica Nostra je prezentácia klasickej hudby vo významných architektonických pamiatkach viacerých slovenských regiónov.
Hudobnému centru nejde pri koncipovaní festivalu len o púhe „zatraktívnenie“ klasickej hudby a pamiatok. Ale aj o poukázanie na potenciál uchrániť, zveľadiť a rozvíjať tak umeleckú ako i historickú časť tohto pomyselného zväzku.

Napokon nejde o novodobé príťažlivé spojenie. Veď chóry kostolov, spoločenské sály kaštieľov či salóny meštianskych sídiel boli u nás ešte pred sto rokmi takmer výlučne jedinými priestormi pre pestovanie duchovnej a svetskej hudby. Vraciame sa teda našim podujatím takpovediac do prirodzeného umeleckého prostredia, lona umeleckej tvorby a jej prezentácie.

Stretávame sa na putovaní po krásnych architektonických pamiatkach za zvukov predovšetkým komornej hudby. Tá má svojou intimitou a vnútornou integritou osobitú silu priestory týchto pamätihodností rozozvučať.

Nielen vniesť do nich zvuk, ale rozvibrovať to, čo je v nich na prvý pohľad statické, umŕtvené časom z povahy architektúry, maliarstva či sochárstva. Náš zámer – odhaľovať nepoznané, pridať mu zvukom novú farbu a ukázať dnešnému človeku estetický a etický výraz minulej doby v jej nespočetných a neopakovateľných podobách.

Vstupenky: TU

Podrobnosti

Dátum:
1 januára, 1970
Čas:
0:00
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky: