Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Vianoce v Múzeu Senica

9 decembra, 2022 - 15 januára, 2023

Vianočnou atmosférou bude dýchať aj senické múzeum. Mesto Senica pozýva všetkých, ktorí si chcú pripomenúť históriu tradičných vianočných sviatkov, spôsob ich slávenia v minulosti a vianočné zvyky našich predkov na krátkodobú interaktívnu výstavu nazvanú Vianoce v Múzeu Senica.

Vianočne ladenú výstavu, ktorú pripravilo Múzeum Senica v spolupráci s Klubom priateľov histórie Senica a Mestským kultúrnym strediskom Senica, si môžu návštevníci pozrieť od 9. decembra 2022 do 15. januára 2023.

Návštevník sa počas výstavy dozvie informácie o histórii Vianoc, vianočného betlehema, vianočného stromčeka, štedrovečernej večere, adventu, vianočných kolied a pohľadníc. Vianočnú atmosféru dotvorí živý vianočný stromček, tradičný drevený betlehem a tradičný vianočný stôl,“ priblížil obsah výstavy kurátor múzea Tomáš Motus.

Okrem výstavy Vianoce v múzeu, ktorá bude situovaná v priestoroch veľkej sály senického múzea, budú sprístupnené i ďalšie časti muzeálnej expozície – história budovy múzea, archeologická expozičná i maketa mesta Senica. Počas vianočného adventu sa vstupné do múzea neplatí.

Vianoce v Múzeu Senica
Vianoce v Múzeu Senica

Podrobnosti

Začiatok:
9 decembra, 2022
Koniec:
15 januára, 2023
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky: